1974

15. 8. 2012

Plán pro rok 1974 byl opět nabitý: 12 schůzek s odbornou výukou a promítáním diapozitivů, 2 přednášky lektorů z SČK, zájezd na Liberecko, zájezd na Sokolovsko, zájezd do zahraničí a výstava kaktusů.

Ve 4:00 dne 25. května 1974 vyjíždí autobus s členy klubu na další zájezd do NDR. Cílem jsou sbírky Ing. Haudeho a Mathesa. Milým společníkem na cestě je členům klubu i Dr. Habermann z Plzně.

Historicky první výstava klubu se konala v budově gymnázia ve dnech 7. a 8. září 1974. 1973---ten-se-bude-paradne-hodit-do-sbirky.jpgAtmosféru nejlépe vystihuje příspěvek návštěvnice Ing. Horákové, která do kroniky napsala: „Mít vhodné prostředí, stala by se ze mne náruživá pěstitelka kaktusů. Díky za pěkný zážitek.“ Výstavu si prohlédlo 1004 návštěvníků.

V září 1974 jsme promítali na členské schůzi Svazu zahrádkářů vlastní diaserii čítající více než 200 obrázků.

Rok 1974 zakončuje v kronice Dr. Habermann: „Chvilky mezi kaktusy - to jsou i naše návraty k nesplněným chlapeckým snům a toulkám po nepoznaných dálkách. A tak nám ty kaktusy pomáhají uchovat kousek našeho mládí, proto kaktusáři nikdy nemohou doopravdy zestárnout.“